Atlantic City – historia miasta i co warto w nim zobaczyć?

Atlantic City – historia miasta i co warto w nim zobaczyć?

Dziś zapraszamy do podróży do New Jersey, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii Atlantic City. Znane jako miasto hazardu lub Las Vegas wschodniego wybrzeża, Atlantic City jest ośrodkiem turystycznym, który co roku przyciąga tysiące osób spragnionych rozrywki i zabawy.

To małe miasto, znane zarówno z wielkich kasyn, jak i z plaż, dostosowuje się do potrzeb i rozwija się każdego dnia, oferując wyjątkowe doświadczenia, zwłaszcza dla miłośników hazardu i wielkich widowisk. Warto jednak dowiedzieć się więcej o jego historii i o tym, co ma do zaoferowania odwiedzającym. 

Historia Atlantic City

Początki Atlantic City sięgają połowy XIX wieku, kiedy wiele firm zajmujących się obrotem nieruchomościami zaczęło doceniać dobre położenie tego małego miasteczka na eschodnim wybrzeżu Ameryki. Jego plaże i pierwsze hotele dały początek słynnej promenadzie w 1870 roku.

Jednak wiele lat później, po zmianach wprowadzonych przez ustawę Volsteada, czyli prohibicję, miasto poważnie podupadło. Wiele osób zdecydowało się na przeprowadzkę z powodu braku zatrudnienia w związku ze stratami spowodowanymi przez turystykę. Wiele hoteli, mieszkań wakacyjnych i innych obiektów komercyjnych musiało zostać zamkniętych, a nawet zburzonych.

Już w latach siedemdziesiątych, po zalegalizowaniu hazardu, rozpoczęto prace rekonstrukcyjne. W rzeczywistości wiele dawnych hoteli zostało przekształconych w kasyna, powstały też bardziej nowoczesne i luksusowe budynki. Powstanie Las Vegas zmusiło miasto do zorganizowania nowych atrakcji turystycznych. 

Jak wspomniano powyżej, istotą Atlantic City jest promenada wraz z dwiema równoległymi alejami: Atlantic Avenue i Pacific Avenue. Znajdują się tu luksusowe sklepy, restauracje i najlepsze hotele w mieście, w tym słynne Taj Mahal i Caesars Palace.

Nie można też przegapić okazji do odwiedzenia centrum handlowego The Pier Shops, w którym oprócz najbardziej ekskluzywnych sklepów w mieście codziennie odbywa się pokaz wodny w centralnej fontannie. Możesz też spędzić dzień na zwiedzaniu muzeów, akwarium i parku rozrywki Steel Pier.

Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta, możesz podziwiać zachód słońca z latarni morskiej Absecon lub wybrać się na wycieczkę do Gardner Basin, małego nadmorskiego miasteczka w pobliżu, gdzie organizowane są wycieczki łodzią, podczas których można zobaczyć delfiny i popływać z nimi.