Wynajem aut na minuty – na jakich zasadach się to odbywa?

Wynajem aut na minuty – na jakich zasadach się to odbywa?

Wynajem samochodów na minuty jest usługą, która obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością. Wymienić można wiele przesłanek, jakie przemawiają na jej korzyść. Warto zatem wiedzieć, jak funkcjonuje ona w praktyce i w jaki sposób z niej korzystać.

Wynajem aut na minuty – od czego zacząć?

Chcąc uzyskać dostęp do samochodów na minuty, trzeba w pierwszej kolejności zainstalować na smartfonie aplikację PANEK CarSharing. Procedura rejestracji konta klienta jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie parę chwil. Kiedy konto zostanie pozytywnie zweryfikowane, użytkownik może korzystać z funkcji aplikacji i wypożyczać samochody na minuty,

Wynajem aut na minuty – do czego potrzebna jest aplikacja?

Obsługa omawianej usługi odbywa się w całości z poziomu aplikacji. Jest ona niezbędna do otworzenia auta oraz zakończenia najmu. Umożliwia również zlokalizowanie wolnych samochodów – wybrany pojazd trzeba zarezerwować kliknięciem, a następnie dotrzeć do niego w określonym czasie. Ponadto aplikacja służy także do opłacania przejazdów oraz zgłaszania ewentualnych nieprawidłowości.

Wynajem aut na minuty – jakie pojazdy wypożyczać?

Usługa najmu samochodów na minuty powstała głównie z myślą o jeździe po mieście, dlatego też na flotę usługodawców składają się przede wszystkim auta przystosowane do takiej właśnie jazdy. Są świetnie wyposażone, ekonomiczne i w bardzo dobrym stanie technicznym. Niemniej w rachubę wchodzi również np. wynajem samochodów dostawczych, niemniej w tym przypadku konieczne jest sprostanie pewnym wymogom takim jak m.in. wydanie w aplikacji określonej kwoty. Możliwość wypożyczenia dostawczaka np. na godzinę przydaje się w wielu sytuacjach, np. przy przeprowadzce.

Wynajem aut na minuty – zalety

Wynajem samochodów na minuty jest usługą, która ma sporo zalet. Może z niej skorzystać każdy, kto ma ważne prawo jazdy i potrzebuje samochodu doraźnie, na krótki czas. To dowód na to, że nie trzeba być właścicielem samochodu, aby z niego korzystać. Nie ponosi się przy tym szeregu wydatków.