Rio de Janeiro – co ma do zaoferowania to miasto?

Rio de Janeiro – co ma do zaoferowania to miasto?

Rio de Janeiro nazywane jest „miastem Bogów”. Jest to ośrodek turystyczny, który co roku przyciąga ponad trzy miliony turystów z całego świata. Urozmaicona oferta plaż, kultury i życia nocnego to tylko niektóre z jego atrakcji.

Rio de Janeiro to drugie co do wielkości miasto w Brazylii i metropolia finansowa o ogromnej sile ekonomicznej. Z tego powodu połowa odwiedzających przyjeżdża w celach biznesowych, a 30% dla przyjemności.

Mimo że ceny hoteli należą do najdroższych na świecie, to wspaniałe miasto jest warte odwiedzenia. Przemawiają za tym piękne krajobrazy, bujna przyroda, aktywność kulturalna i radość ludzi. Podsumowując, Rio de Janeiro to tętniące życiem i różnorodne miasto, w którym jest wiele do zrobienia.

Plaże, słońce i piasek 

Przyjemny klimat miasta zachęca do odwiedzenia zatłoczonych plaż. Najsłynniejszą z nich jest bez wątpienia plaża Copacabana, znana również jako „Princesinha do Mar”. Ma kształt półksiężyca i znajduje się w południowej części miasta. Znajduje się tu wiele sklepów, restauracji, dzielnic handlowych i panuje atmosfera bohemy.

Jeśli jednak szukasz wyrafinowanego miejsca, najlepsza jest plaża Ipanema – najmodniejsze miejsce w mieście. To tu narodziła się bossa nova i tu czekają na Ciebie najbardziej luksusowe restauracje, butiki i kluby nocne w mieście, a także najlepsze zachody słońca.

Dla miłośników sportów wodnych i adrenaliny nie ma nic lepszego niż plaża Leblon, która również znajduje się w południowej części miasta. Znajduje się tam punkt widokowy Mirante de Leblon, z którego można podziwiać niesamowitą panoramę całego wybrzeża.

Chrystus Odkupiciel w Rio de Janeiro

Najbardziej kultowym zabytkiem Rio jest bez wątpienia Chrystus Odkupiciel, który wita turystów z otwartymi ramionami. Ma 30 metrów wysokości i znajduje się na górze Corcovado, na wysokości 709 metrów. Oferuje najlepszy widok z całego Rio. Można tam dojechać taksówką lub kolejką linową, które odjeżdżają z Cosme Velho co 30 minut.

Innym punktem orientacyjnym jest skała Sugarloaf Rock, która znajduje się w zatoce Guanabara. Ma 338 metrów wysokości i stożkowaty kształt. Widać stamtąd prawie całe miasto. Na górę wjeżdża się kolejką linową, która odjeżdża co 20 minut. Jest to miejsce otoczone przyrodą i doskonałe do fotografowania.

Tymczasem Maracana, mogąca pomieścić 80 tys. widzów, jest stadionem legendarnym, nawet dla tych, którzy nie są fanami piłki nożnej. W 2014 r. odbyły się tam mistrzostwa świata w piłce nożnej. Odbywały się tu również ważne koncerty, między innymi Madonny, Kiss i U2.

Bujna przyroda 

Laguna Rodrigo de Freitas to jedno z najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Rio, idealne miejsce na relaks. Posiada siedmiokilometrową ścieżkę, którą można pokonać na rowerze lub pieszo. Na trasie znajdują się również małe prowizoryczne lokale, w których można coś zjeść lub wypić. Lage Park to idealne miejsce dla miłośników przyrody. To miejsce jest ujmujące, nawet dla samych Cariocas. Z

1 thoughts on “Rio de Janeiro – co ma do zaoferowania to miasto?

  1. Piękne miasto. Z jednej strony bujnie porośnięte góry, a z drugiej ciepłe wody Atlantyku z piaszczystymi plażami.

Comments are closed.