Wyczarteruj jacht na mazurach

Wyczarteruj jacht na mazurach

Chcesz poznać przepiękną przyrodę regionu Mazur z perspektywy jezior? Przeżyć niezapomnianą przygodę na pokładzie łodzi motorowej lub żaglowej? Wyczarteruj jacht i popłyń w rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich.

Dlaczego warto żeglować po mazurskich jeziorach?

Doświadczeni żeglarze wiedzą, że ten rodzaj wypoczynku zapewnia bliski kontakt z przyrodą, odpoczynek od zgiełku cywilizacji i totalny reset od trudów codzienności. Mazury to wymarzony region do pływania jachtem. Zachwycą cię malowniczo położone mniejsze i większe jeziora, połączone ze sobą kanałami. Świetnie wyposażone mariny, które zapewniają profesjonalne zaplecze, a także mnóstwo różnego rodzaju atrakcji w przybrzeżnych miasteczkach i wioskach. Jeśli dotąd nie próbowałeś żeglować, to najwyższa pora to zmienić. Nie przejmuj się, że nie dasz rady, nie masz uprawnień skippera ani doświadczenia w sterowaniu jachtem. Firma Sailor oferuje czarter hausbotów, czyli wygodnych jachtów z silnikiem o niewielkiej mocy. Jednostki takie rozwijają niewielkie prędkości i są łatwe w obsłudze. Dodatkowo przed wypłynięciem zostaniesz przeszkolony przez bosmana, który nauczy cię cumowania, śluzowania i manewrów na wodzie oraz wytłumaczy zasady ruchu na wodzie.

Dopasuj rodzaj jachtu do swoich wymagań i możliwości

Wielką zaletą żeglarstwa jest to, że można przez kilka dni nie schodzić na ląd. Napawać się pięknem przyrody, odbiciem chmur na tafli jeziora i obserwowaniem ptactwa wodnego. Jak to możliwe? Wszystkie jachty oferowane przez Sailor, są wyposażone niczym luksusowy kamper. Do wyboru masz jachty żaglowe z silnikiem motorowym lub stabilne, kameralne hausboty. Jednostki mają różne wymiary, parametry i wyposażenie, tak, aby każdy mógł dopasować jacht do swoich potrzeb. Dokładną ofertę sprawdzisz na stronie https://www.sailor.pl/ – czarter jachtów, tu możesz też zarezerwować jacht na konkretny termin. Pod pokładem są sypialnie, wygodna kuchnia, salon, toaleta i mnóstwo schowków. Górny pokład to miejsce do opalania się i obserwacji przyrody. Miejsca wystarczy, w zależności od modelu, dla pary lub kilkuosobowej załogi. Zabierz więc rodzinę lub grupę przyjaciół i popłyńcie na spotkanie z przygodą.

Rejs zaczyna się w porcie Sailor w Pięknej Górze koło Giżycka. W okresie od początku wakacji do połowy września jachty czarterowane są na tygodniowe rejsy. Przy rezerwacji określ termin i wybierz model. Wpłać zaliczkę, zaplanuj trasę, spakuj plecak i ruszaj w drogę. Miłego wypoczynku!